خبر هوشمند فهام fehamnews

حمیدرضا ترقی : دولت در فراهم کردن کردن امکانات، از زائران اربعین امسال نمره قبولی گرفت

شناسه خبر : 126 1402/06/17
دبیر شورای وحدت استان خراسان رضوی ، گفت: دولت سیزدهم با تفکر انقلابی در جهت معنویت و این ارزش فرهنگی بسیار عظیم در جامعه اسلامی توانسته در فراهم کردن کردن امکانات زائران اربعین امسال نمره قبولی بگیرد.

 ایشان با اشاره به حضور باشکوه مردم در مراسم اربعین امسال و مدیریت دقیق این مراسم باشکوه در دو کشور ایران و عراق، گفت: همانطور که همگان استقبال مردم دو کشور ایران و عراق در مراسم اربعین و مراسم جاماندگان را شاهد بود، در می‌یابیم که این‌ مراسمات با یک برنامه‌ریزی درست و دقیق توسط دو دولت عراق و ایران است.

وی افزود: امسال به نسبت سال گذشته استقبال مردم بسیار گسترده‌تر از سال‌های پیش بود و میزان شرکت مردم در راهپیمایی عراق و جاماندگان ایران نشان‌دهنده این است که مردم مسلمان دو کشور به اهمیت و جایگاه اربعین در معادلات سیاسی، به‌خصوص قدرت نرم شیعه پی برده‌اند.

قائم‌مقام حزب مؤتلفه اسلامی و دبیر شورای وحدت استان خراسان رضوی در ادامه گفت: امت حزب‌الله با بصیرت خود دریافتند که نقش اربعین در خنثی کردن توطئه‌های دشمن و همچنین افزایش قدرت نرم مسلمان‌ها در عرصه بین‌المللی چقدر زیاد است و همین مسئله موجب شده نگرانی زیادی بین دشمنان اسلام به‌وجود آید.

ترقی خاطرنشان کرد: این حرکت عظیم مردم مسلمان سراسر جهان در روز اربعین می‌تواند یک جنبش مهدوی توسط مسلمانان به‌وجود آورده و پیش‌زمینه ظهور حضرت حجت (ع) باشد.

وی افزود: این گردهمایی اربعین در راستای تمدن اسلامی و صدور گفتمان انقلاب اسلامی به سراسر جهان است و روز به روز به عظمت آن افزوده می‌شود.

ایشان در ادامه گفت: در سال‌های گذشته معمولاً زائران اربعین از نبود امکانات چه در داخل ایران و چه در کشور عراق رنج می‌بردند، اما امسال شاهد آن بودیم که با یک هم‌افزایی درست بین نهادهای داخل کشور و تعامل با کشور عراق، این حماسه جهانی در بهترین حالت خود برگزار شد.

ترقی تصریح کرد: بنده در بین زائران اربعین می‌شنیدم که از این هماهنگی و مدیریت و انسجامی که دولت سیزدهم در رابطه با فراهم کردن امکانات اربعین و ایاب و ذهاب به‌وجودآورده بود، تقدیر و تشکر داشتند و الحمدالله امسال زائران سیدالشهدا (ع) با مشکلات کمتری روبه‌رو بودند.

وی یادآور شد: دولت سیزدهم در مدت کوتاهی توانسته همه امکانات خودش را برای این امر مهم فراهم و بسیج کند و در نهایت امنیت و با امکانات زیاد، سفر خوبی را برای زائران اربعین فراهم کرد.

قائم‌مقام حزب مؤتلفه اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: می‌توان نتیجه گرفت که دولت با تفکر انقلابی، در جهت معنویت و این ارزش فرهنگی بسیار عظیم در جامعه اسلامی توانسته در فراهم کردن کردن امکانات، زائران اربعین امسال نمره قبولی بگیرد.

حمیدرضا ترقی : دولت در فراهم کردن کردن امکانات، از زائران اربعین امسال نمره قبولی گرفت